Ga naar de inhoud

Schaakwoude laat zich goed zien op het NK Schaakvoetbal

Om 7 uur stap ik op de fiets naar Leeuwarden, daar wacht Evert al op mij. Wij rijden naar de carpoolplek te Wirdum om de andere auto te ontlasten, Bart, Sipke de Hoop, Gert Jan en Sven staan eerste bordspeler Amir aan ons af. Wij rijden rechtstreeks naar de Uithof te Utrecht, de andere auto neemt een exotische route via Meppel. Mathijs is al ter plekke bij de Olymposhal. Iets voor tien uur zijn we compleet en begint het altijd gezellige NK Schaakvoetbal weer.

De eerste ronde mogen we aantreden tegen de Stukkenjagers. De tips uit de training van Symen Abe Hoekstra zijn ter harte genomen en worden veelvuldig toegepast. Oude bekende Nick Bijlsma staat op doel bij de Stukkenjagers, wij krijgen de nodige kansen, maar hij weet veel ballen te keren, onze Sven weet zijn doel echter wel schoon te houden. De voetbalwedstrijd wordt dan uiteindelijk ook met 1-0 gewonnen door een doelpunt van topspits Mathijs. Tegenvaller is dat Sipke uitvalt met een blessure en daarna niet meer mee kan voetballen. Met het schaken is het wel een ander verhaal dan met voetbal. Zonder grootmeester Sipke Ernst aan bord 1 komen we toch wat ELO-punten tekort om potten te kunnen breken. Het wordt een afgetekende 0,5-7,5 nederlaag, met slechts een halfje voor Sven. De match gaat dus verloren.

De volgende wedstrijd is tegen de zeer sterke Berserkers uit Amsterdam. Zij missen vanwege een ziekenhuis bezoek een tweetal, er wordt afgesproken om beide partijen remise te verklaren, zo hoeven Sven en ik niet te schaken. Gert Jan scoort nog een vol punt, maar het schaken wordt met 2-6 afgesloten. Met het voetbal gaat het wederom prima. De organisatie staat goed en we geven weinig weg. Ik scoor uit een schot op doel van Evert de 1-0. Mathijs maakt even later de 2-0, maar verder komen we helaas ook niet. Zo wordt wederom de match verloren.

Dan mogen we nog tegen Lonneker. Het schaken gaat nu beter. Gert Jan, Evert en ik scoren een vol punt, Sven en Amir spelen remise, dus staat er een 4-4 tussenstand op het bord. Om te winnen moet er met voetballen gewonnen worden. Weer worden er weinig kansen weggeven, we houden de nul en Bart en Evert scoren, zo winnen we dus met 2-0. Daarmee winnen we ook de match.

We zijn 3e in de poule geworden, maar helaas zijn we op doelsaldo de slechtste nummer 3 en belanden zo in de laagste finalepoule. De concurrentie heeft de laatste zaalvoetbalwedstrijd met 10-0 gewonnen en het andere team heeft 1 puntje meer. Dan maar voor de 9e plek gaan, dat zou al mooi zijn.

In de kruisfinales treffen we na de pauze Jong Delft. We mogen het eerst in de hal laten zien. Uit het niets komen we met 1-0 achter en moet Sven voor het eerst een tegentreffer verwerken. Maar daarna stellen we orde op zaken. Amir, Mathijs, Gert Jan en Bart scoren en zo komt er een 4-1 eindstand op het bord. Met schaken zijn we duidelijk de betere, we winnen met maar liefst 7,5-0,5, alleen Sven kon niet het punt pakken. De match wordt gewonnen en op naar de strijd om plek 9.

De laatste wedstrijd mogen we tegen Veenendaal. Als eerste kruipen achter de borden. Het wordt een spannende strijd, uiteindelijk wordt het 4-4. Gert Jan, Evert en ik scoren de punten, Sipke en Mathijs brengen de halfje binnen. Dan moet er met zaalvoetbal gewonnen worden om de 9e plaats op te kunnen eisen. Het wordt een zware wedstrijd, de meeste energie is gedurende de dag al weggevloeid. Met kansen over en weer wordt het 1-1 door een doelpunt van Evert, helaas valt hij daarna ook uit met een blessure. Met 6 man worden de laatste minuten uitgespeeld, het blijft 1-1. Dan volgen strafschoppen, van de eerste drie kijkt Sven er eentje naast, Mathijs mist helaas. Dan maak ik de gelijkmaker om in de race te blijven. Veenendaal mist en Amir schiet koelbloedig de winnende binnen!

Een keurige 9e plaats! Met voetbal ongeslagen en met schaken eenmaal gewonnen, tweemaal gelijk en tweemaal verloren. Dat klinkt toch niet gek. Zeker omdat wij qua gemiddelde schaakrating ergens onderaan bungelen. Ik kijk nog even hoe mijn oude clubgenoten van Paul Keres een basis legen voor het winnen van de titel. Daarna gaan we er weer vandoor en onderweg eten nog in Lelystad. Iets na 9 uur stap ik het huis weer binnen, een lange dag, maar wij kunnen weer terugkijken op een geslaagd en gezellig toernooi.

Enkele foto’s en filmpjes zijn te vinden op: https://www.facebook.com/Schaakwoude

Geef een reactie

Advertenties geblokkeerd