Daan Brandenburg 4e Friese Grootmeester

Tijdens een gesloten Grootmeester toernooi van Lund in Zweden, heeft Daan zijn 3e GM norm behaald, met een score van 6,5 uit 9 en een TPR van 2620.

 Saillant detail is, dat hij op jeugdige leeftijd in 2002 het senioren toernooi van Damwoude won, door in de finale Wietse de Jong te verslaan.

 Na Jan Werle, Yge Visser en Sipke Ernst, is hij de 4e Fries, die zijn talent voor schaken heeft omgezet in een Grootmeester titel.

 

 

 

 

 

Nipte overwinning Schaakwoude 2 in derby

Als telt niet in topsport volgens Mart Smeets, verslaggever bij de NOS.

 Als het 2e team zelf zou winnen en de concurrentie voor de 2e plek gelijk zou spelen, dan zou bij handhaving van ons 1e team, promotie volgen naar de promotie klasse van de FSB.

 Op papier stond een zware dobber met onze buren uit Dokkum, De Donger 1, op het programma.

 Zij hadden 1 matchpunt meer en er moest dus gewonnen worden, om aanspraak te maken op de 2e plaats.

 De wedstrijd werd gespeeld in Leeuwarden tijdens de gezamenlijke slotronde van de FSB en begon wat later dan de geplande 13 uur, door een toespraak van de voorzitter van de FSB.

 Op bord 8 trof Henk B een oude bekende, Houpst, die vorig seizoen nog in ons 3e speelde.

 Door zetherhaling werd dat remise en daardoor kon Henk genieten van het bier.

 Onder of bovengetekende volgens sommigen, speelde op bord 7 tegen de voorzitter Keizer en had in het verleden 1x eerder van hem met wat geluk gewonnen. Het werd een siciliaanse partij en op zet 11 snoepte zwart via een paard offer een pion en werd de witte stelling open gebroken.

 In het vervolg deed wit een foutief paard offer en na een remise aanbod in verloren positie door wit, maakte zwart het 4 zetten later af met mat achter de paaltjes.

 Op bord 5 speelde Bauke tegen de nestor Wassenaar en het ging lange tijd gelijk op. De toren van Bauke kon wel op de 2e rij komen en na het weigeren van Dame ruil, ging Wassenaar na een Dame offer mat via de torens.

 Wopke speelde op bord 2 tegen de huidige kampioen Odijk en kwam geen moment in gevaar en haalde met speels gemak remise.

 Catrines verzuimde als invaller om voor eeuwig schaak te gaan en verloor daarna door een opgerukte pion.

 Gerben op bord 4 speelde tegen Jellema en kon zijn nederlaag van 2 dagen eerder doen vergeten door een mooie overwinning; een tussenstand van 4 – 2 derhalve en de overige 2 borden stonden er niet rooskleurig voor.

 Evert speelde op bord 1 tegen hun topper, Cliteur en kwam een kwaliteit achter te staan, maar had wel een voorsprong in tijd. Door die tijdnood verloor Cliteur een loper en daarna bood Evert remise aan, waardoor de overwinning voor het 2e binnen was.

 Henk vd H speelde op bord 3 tegen Kooistra en verloor in het eindspel door 1 pion minder.

 Toen was het wachten op de uitslag van WES tegen de Burght 1 en bij 4 – 4 zou het 2e van de 4e naar de 2e plek springen en in de wachtkamer mogen gaan zitten voor eventuele promotie.

 Spijtig genoeg, voor ons tenminste, zorgde ons gastlid Johan Cnossen ervoor, dat de Burght door een nipte overwinning aan de haal ging met de 2e plaats in de eindstand, achter kampioen Westergoo 1.

 Hierdoor werd het 2e derde in de eindstand en krijgt het volgend seizoen een nieuwe kans om te promoveren.

 

Eindstand rapid

Rangschikking na Ronde 12 – 31-3-2011 – Layout 1.

Pos Naam Prt W R V Score S R Rtg TPR BRtg
1 Jan Sybren Zagema(1) 12 9 3 0 10,5 0 1 1984 2140 1914
2 Wietse de Jong(1) 12 8 2 2 9,0 0 -1 2002 1959 2023
3 Gerke Ros(1) 12 5 6 1 8,0 0 -1 1881 1918 1852
4 Wopke Brandsma(1) 12 6 3 3 7,5 0 1 1843 1845 1834
5 Gerben vd Heide(1) 12 6 2 4 7,0 0 -1 1775 1766 1777
6 Bauke Vroom(2) 12 5 4 3 7,0 0 -1 1723 1751 1703
7 Henk vd Heide(1) 12 5 3 4 6,5 0 1 1780 1763 1788
8 Jan Eelkema(1) 6 4 1 1 6,5 0 1 1840 1890 1825
9 Bart Lemstra (1) 6 4 1 1 6,5 0 -1 1900 1831 1911
10 Henk Kooistra(3) 9 5 1 3 6,5 1 1 1592 1669 1555
11 Jos Boers(2) 6 4 0 2 6,0 0 -1 1789 1917 1756
12 Albert vd Lijn(3) 9 5 0 4 6,0 0 1 1488 1566 1462
13 Jan vd Veen (2) 10 3 3 4 5,5 0 1 1650 1640 1658
14 Johan Cnossen(2) 12 3 5 4 5,5 2 2 1581 1607 1567
15 Catrines Veenstra(2) 12 5 1 6 5,5 0 -1 1618 1619 1623
16 Rense Smits(1) 6 3 1 2 5,5 0 1 1773 1647 1800
17 Jan Meijer(2) 6 3 1 2 5,5 -2 -1 1598 1573 1604
18 Hessel Sijbersma(3) 9 4 1 4 5,5 1 1 1563 1572 1560
19 Pieter van Kammen(3) 12 4 2 6 5,0 -2 -2 1597 1656 1565
20 Johan Attema(2) 12 4 2 6 5,0 0 -1 1555 1495 1597
21 Fokke de Haan(2) 6 3 0 3 5,0 0 -1 1567 1550 1570
22 Evert Drijver(1) 1 1 0 0 4,7 1 1 1942 2035 1937
23 Klaas W Stellema(3) 11 3 2 6 4,5 1 1 1455 1403 1486
24 Janna Rauw(3) 2 1 0 1 4,3 0 1 1393 1533 1383
25 Gabe de Boer(3) 9 3 0 6 4,0 -1 -2 1276 1337 1259
26 Mathijs Visser(2) 3 0 1 2 3,5 -1 -1 1673 1566 1685
27 Sikke de Haan(3) 5 1 0 4 3,3 0 -1 1181 1159 1187
28 Nathalie Steringa(2) 4 0 1 3 3,2 0 1 1553 1337 1578
29 Kees Appel(3) 12 2 0 10 2,0 0 -1 1440 1287 1524
30 Jacoba Hiemstra(3) 12 0 0 12 0,0 0 1 1039 1036 1068

 

Eindstand en Uitslagen ronde 27

Eind stand interne competitie, bijgewerkt t/m 14 april  2011 (ronde  27)

Nr    Naam    Punten    Wa    Gsp    Gw    Rm    Vl    Perc    Kl    Al    
1    Gerke Ros    789,67     50    19    10     9     0    76,3    -1    1Z    
2    Gerben vd Heide    731,50     49    22     9    11     2    65,9     2    1W    
3    Wopke Brandsma    722,50     48    17     7    10     0    70,6    -1    1Z    
4    Henk vd Heide    639,33     47    20    11     4     5    65,0    -2    2Z    
5    Bauke Vroom    622,83     46    17     7     7     3    61,8    -1    3Z    
6    Catrines Veenstra    548,00     45    17     5     7     5    50,0    -1    1W    
7    Jos Boers    514,50     44    14     4     8     2    57,1     2    2W    
8    Henk Kooistra    496,00     43    21     4    13     4    50,0    -1    2Z    
9    Hessel Sijbersma    485,00     42    20     7     6     7    50,0     0    2W    
10    Jan vd Veen    471,67     41    14     1    11     2    46,4     2    3W    
11    Johan Cnossen    463,50     40    14     4     8     2    57,1     0    1W    
12    Nathalie Steringa    457,00     39    15     7     3     5    56,7     1    2W    
13    Johan Attema    449,00     38    18     7     5     6    52,8     0    1W    
14    Fokke de Haan    443,00     37    15     8     3     4    63,3     1    1W    
15    Wesley Bloemsma    423,00     36    15     6     3     6    50,0     1    2W    
16    Klaas Stellema    419,33     35    20     2    13     5    42,5    -2    2Z    
17    Pieter van Kammen    415,00     34    18     5     5     8    41,7     0    1Z    
18    Jan Meijer    399,00     33    17     7     4     6    52,9    -1    1Z    
19    Matthijs Visser    391,50     32    17     6     5     6    50,0    -1    2Z    
20    Janna Rauw    386,17     31    18     7     6     5    55,6     2    1W    
21    Aps Steenberg    368,00     30    20     6     7     7    47,5    -2    2Z    
22    Albert vd Lijn    342,33     29    17     7     2     8    47,1     3    3W    
23    Jan Eelkema    331,00     28     8     5     1     2    68,8     0    2W    
24    Cees Appel    292,00     27    15     4     5     6    43,3    -1    1W    
25    Gabe de Boer    255,00     26    19     5     3    11    34,2    -1    2Z    
26    Andries Meijer    149,00     25    10     2     3     5    35,0     2    2W    
27    Jacoba Hiemstra    128,00     24    22     3     0    19    13,6     0    1Z    
28    Sikke de Haan    125,67     23    19     1     2    16    10,5    -1    1W    

Albert vd Lijn    –    Gerke Ros    0-1
Gerben vd Heide    –    Henk vd Heide    0-1
Janna Rauw    –    Jacoba Hiemstra    1-0

Nederlaag tegen Assen

Het eerste team heeft het niet kunnen bolwerken tegen Assen. In Damwoude werd er met 5-3 verloren. Het komt nu (net als vorig jaar) op de laatste ronde aan in de strijd tegen degradatie. Een verslag volgt later.

Stand en Uitslagen ronde 26

Ranglijst bijgewerkt t/m 7 april 2011 (ronde 26)

Nr Naam Punten Wa Gsp Gw Rm Vl Perc Kl Al
1 Gerke Ros 764,17 50 18 9 9 0 75,0 0 1W
2 Gerben vd Heide 738,50 49 21 9 11 1 69,0 1 1Z
3 Wopke Brandsma 700,00 48 17 7 10 0 70,6 -1 1Z
4 Bauke Vroom 600,67 47 17 7 7 3 61,8 -1 3Z
5 Henk vd Heide 587,67 46 19 10 4 5 63,2 -1 1Z
6 Catrines Veenstra 529,50 45 17 5 7 5 50,0 -1 1W
7 Jos Boers 491,00 44 14 4 8 2 57,1 2 2W
8 Hessel Sijbersma 477,00 43 20 7 6 7 50,0 0 2W
9 Henk Kooistra 473,00 42 21 4 13 4 50,0 -1 2Z
10 Fokke de Haan 459,50 41 15 8 3 4 63,3 1 1W
11 Jan vd Veen 441,33 40 14 1 11 2 46,4 2 3W
12 Johan Attema 433,00 39 18 7 5 6 52,8 0 1W
13 Nathalie Steringa 430,17 38 15 7 3 5 56,7 1 2W
14 Johan Cnossen 428,00 37 14 4 8 2 57,1 0 1W
15 Pieter van Kammen 404,00 36 18 5 5 8 41,7 0 1Z
16 Klaas Stellema 400,83 35 20 2 13 5 42,5 -2 2Z
17 Wesley Bloemsma 395,50 34 15 6 3 6 50,0 1 2W
18 Jan Meijer 384,00 33 17 7 4 6 52,9 -1 1Z
19 Matthijs Visser 374,00 32 17 6 5 6 50,0 -1 2Z
20 Aps Steenberg 360,50 31 20 6 7 7 47,5 -2 2Z
21 Janna Rauw 356,50 30 17 6 6 5 52,9 1 1Z
22 Jan Eelkema 341,50 29 8 5 1 2 68,8 0 2W
23 Albert vd Lijn 338,67 28 16 7 2 7 50,0 2 2W
24 Cees Appel 291,00 27 15 4 5 6 43,3 -1 1W
25 Gabe de Boer 246,33 26 19 5 3 11 34,2 -1 2Z
26 Andries Meijer 148,50 25 10 2 3 5 35,0 2 2W
27 Jacoba Hiemstra 128,00 24 21 3 0 18 14,3 1 3W
28 Sikke de Haan 114,17 23 19 1 2 16 10,5 -1 1W

Hessel Sijbersma – Pieter van Kammen 1-0
Albert vd Lijn – Janna Rauw 0-1
Catrines Veenstra – Henk vd Heide 0-1
Gerke Ros – Gerben vd Heide 1-0
Sikke de Haan – Aps Steenberg 0-1
Johan Cnossen – Henk Kooistra ½-½