Schaakwoude 5 verslaat DSC 4

Het 5e had tot nu toe 1x verloren en 1x gelijk gespeeld en speelde voor de 3e keer op rij met een andere opstelling.

De avond begon goed, omdat op bord 4 Sikke de Haan, voor de 2e keer trouwens, geen tegenstander had, waardoor de tussenstand 1 – 0 werd.

Op bord 1 speelde de dame in vorm, Nathalie Steringa, haar eigen spel en won zeer overtuigend haar partij en ook na 4 verdere oefen potjes bleef ze ongeslagen; 2 – 0

Op bord 3 speelde Joop Theunissen een sterke partij en kwam met een pion meer heel goed te staan, op de hoogte van de tussenstand bood hij na overleg met de TC remise aan, waardoor de overwinning een feit was; 2,5 – 0,5

Op bord 2 maakte Mike Ising na een eerdere invalbeurt in het 4e, zijn debuut in het 5e en de partij ging alle kanten op, maar uiteindelijk trok Mike toch aan het langste het eind; 3,5 – 0,5

Een mooie opsteker en hopelijk geeft dat de spelers moed voor de resterende wedstrijden.

Toernooien Februari

Jeugd

6 Februari:

Jeugdschaaktoernooi Twijzelerheide : http://www.tinkesette.nl/Nieuws/Nieuws/jeugdtoernooi.htm

20 FebruarI

Jeugdschaaktoernooi Damwoude :

24 – 26 Februari

FK Jeugd Individueel te Sneek : http://www.frieseschaakbond.nl/seizoen%202009-2010/Bogermanfestijn2009.htm

27 Februari

Jeugdschaaktoernooi Dokkum : http://www.elgersma-stichting.nl/schaken/toernooi/2010_Jeugdtoernooi_Dokkum.html

 

Senioren

13 Februari

Open FK Rapid Viertallen te Workum : http://www.sc-odi.nl/rapidschaaktoernooi2010.htm

Snert -7, Rapidtoernooi te Burgum : http://www.kvi.nl/~hoekstra/

27 Februari

Grutte Pier Rapidtoernooi te Kimswerd : http://www.frieseschaakbond.nl/seizoen%202009-2010/GPIER%202010.PDF

 

 

 

 

 

 

VLP Ronde 17

Schaakwoude Intern – IJsclub De Wâlden – Groep 1

Partijen in Ronde 17 – 28-1-2010.

1 Gerke Ros Evert Drijver …..
2 Jan Sybren Zagema Henk vd Heide …..
3 Gerben vd Heide Pieter van Kammen …..
4 Aps Steenberg Wopke Brandsma …..
5 Jan Meijer Mathijs Visser …..
6 Bauke Vroom Henk Kooistra …..
7 Klaas W Stellema Catrines Veenstra …..
8 Johan Attema Fokke de Haan …..
9 Jacoba Hiemstra Janna Rauw …..
10 Albert vd Lijn Germ Westra …..
11 Andries Meijer Hessel Sijbersma …..


Afwezig

Bart Lemstra Afw met bericht Rense Smits Afw met bericht
Jacob Wijnsma Afw met bericht Jan vd Veen Afw voor club
Kees Appel Afw met bericht Jos Boers Afw met bericht
Mike Ising Afw voor club Nathalie Steringa Afw voor club
Sikke de Haan Afw voor club Joop Theunissen Afw voor club
Johan Cnossen Afw met bericht

Interne Ronde 16

1 Jan Sybren Zagema Gerke Ros ½-½
2 Bart Lemstra Evert Drijver 0-1
3 Henk Kooistra Gerben vd Heide ½-½
4 Jan Meijer Johan Cnossen ½-½
5 Andries Meijer Sikke de Haan ½-½
6 Catrines Veenstra Bauke Vroom 0-1
7 Joop Theunissen Jacoba Hiemstra 0-1


Afwezig

Rense Smits Afw met bericht Jacob Wijnsma Afw met bericht
Klaas W Stellema Afw voor club Jos Boers Afw voor club
Johan Attema Afw voor club Nathalie Steringa Afw voor club
Janna Rauw Afw voor club Aps Steenberg Afw voor club
Albert vd Lijn Afw voor club Mike Ising Afw met bericht
Mathijs Visser Afw met bericht Henk vd Heide Afw met bericht
Kees Appel Afw met bericht Wopke Brandsma Afw met bericht
Jan vd Veen Afw met bericht Germ Westra Afw met bericht
Pieter van Kammen Afw met bericht Fokke de Haan Afw met bericht
Hessel Sijbersma Bye

 

Rangschikking na Ronde 16 – 21-1-2010 – Normal ranking.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S R Rtg TPR BRtg AMB ACl Bye
1 Gerke Ros 415,7 47,0 11 5 6 0 72,7 1 -1 1901 1933 1874 1 4 0
2 Jan Sybren Zagema 392,7 46,0 12 5 7 0 70,8 1 2 1944 1867 1969 2 2 0
3 Evert Drijver 360,0 45,0 9 5 4 0 77,8 -1 -2 1901 1972 1865 6 1 0
4 Henk vd Heide 349,2 44,0 12 6 3 3 62,5 -1 -2 1797 1801 1789 1 3 0
5 Rense Smits 318,0 43,0 6 4 1 1 75,0 0 -1 1795 1895 1771 6 4 0
6 Nathalie Steringa 312,5 42,0 12 5 4 3 58,3 1 1 1546 1634 1500 1 3 0
7 Bart Lemstra 300,2 41,0 4 3 0 1 75,0 0 1 1867 1860 1865 7 5 0
8 Jos Boers 294,8 40,0 7 3 3 1 64,3 1 -1 1763 1744 1765 4 5 0
9 Gerben vd Heide 281,5 39,0 15 5 7 3 56,7 -1 -2 1645 1688 1607 0 1 0
10 Wopke Brandsma 279,2 38,0 11 3 5 3 50,0 1 3 1800 1693 1847 1 4 0
11 Jacob Wijnsma 261,2 37,0 9 2 5 2 50,0 0 -1 1502 1660 1448 5 2 0
12 Johan Cnossen 256,0 36,0 10 2 6 2 50,0 -2 -2 1588 1617 1576 4 2 0
13 Pieter van Kammen 248,5 35,0 10 6 1 3 65,0 2 1 1627 1698 1590 3 3 0
14 Jan vd Veen 241,7 34,0 9 1 8 0 55,6 -1 -2 1660 1579 1683 5 2 0
15 Aps Steenberg 238,5 33,0 11 5 3 3 59,1 -1 -2 1586 1613 1564 2 3 0
16 Jan Meijer 231,2 32,0 13 4 5 4 50,0 1 1 1574 1606 1552 1 2 0
17 Mathijs Visser 225,2 31,0 10 5 2 3 60,0 0 -1 1586 1636 1555 3 2 1
18 Henk Kooistra 222,5 30,0 14 3 6 5 42,9 2 2 1542 1539 1550 1 1 0
19 Bauke Vroom 216,2 29,0 13 6 2 5 53,8 0 -1 1739 1612 1802 1 2 0
20 Catrines Veenstra 196,3 28,0 11 2 4 5 36,4 1 2 1666 1596 1706 1 4 0
21 Fokke de Haan 192,5 27,0 7 5 0 2 71,4 -1 1 1588 1477 1603 7 1 1
22 Klaas W Stellema 188,0 26,0 12 3 5 4 45,8 0 2 1574 1509 1605 0 4 0
23 Johan Attema 183,0 25,0 10 3 4 3 50,0 -1 -1 1529 1477 1544 1 4 1
24 Janna Rauw 161,0 24,0 13 4 3 6 42,3 0 -1 1350 1497 1287 0 3 0
25 Kees Appel 157,7 23,0 13 6 0 7 46,2 -1 1 1533 1487 1556 1 2 0
26 Germ Westra 141,2 22,0 6 3 1 2 58,3 0 1 1472 1412 1480 9 0 1
27 Albert vd Lijn 132,0 21,0 9 2 2 5 33,3 -1 -1 1472 1401 1504 2 4 1
28 Hessel Sijbersma 131,2 20,0 9 3 2 4 44,4 -1 1 1522 1453 1545 5 1 1
29 Sikke de Haan 120,3 19,0 15 5 2 8 40,0 0 -1 1192 1282 1160 1 0 0
30 Mike Ising 111,5 18,0 12 4 1 7 37,5 0 -1 1320 1308 1340 2 1 1
31 Joop Theunissen 98,3 17,0 10 2 2 6 30,0 2 4 1328 1209 1388 3 2 1
32 Andries Meijer 78,3 16,0 12 2 2 8 25,0 0 1 1130 1156 1137 2 1 1
33 Jacoba Hiemstra 44,0 15,0 15 2 0 13 13,3 -1 -1 1054 1060 1068 0 0 1

Gert Jan Rauw wint opnieuw seniorentoernooi Damwâld

Gert Jan Rauw heeft dit jaar voor de tweede opeenvolgende maal het seniorentoernooi van Schaakwoude gewonnen. In zijn groep was hij te sterk voor achtereenvolgens Jan Sybren Zagema, Bart Lemstra en Mohammed Husseini. In de finale speelde Gert Jan net als vorig jaar tegen Ronald vd Veen. Helaas voor Ronald trok hij opnieuw aan het kortste eind. Maar troost voor Ronald is dat hij het toernooi in het verleden al eens heeft gewonnen. 

In de eerste klasse ging de wisselbeker naar Jos Boers. Jos was in zijn groep te sterk voor Johan Cnossen en Ronnie Hoekstra, terwijl hij aan een remise tegen Henk Broersma genoeg had om zich  tot groepswinnaar te mogen kronen. In de halve finale was Jos te sterk voor Gerben vd Heide, terwijl in de finale Celine Nicolai verslagen werd. Celine deed een onreglementaire zet en in snelschaken betekent dat de partij dan geclaimd mag worden. Voor Jos betekende dit dat hij nu zowel in Hantum, Dokkum en Damwâld de wisselbeker in deze klasse gewonnen heeft. Ook vertelde hij mij na afloop dat hij nu in vijf verschillende decennia op een toernooi een beker heeft gewonnen in de groepsfase en in 1999 won hij de wisselbeker in de 2e klasse in Damwoude.

In de tweede klasse ging de hoofdprijs naar de Zuid Afrikaanse Thea Koen, die momenteel in Bontebok woont. Thea was in haar klasse onder andere te sterk voor Pieter Sjouke van der Veen, terwijl ze tegen Reinder Glas, aan een remise genoeg had voor de groepswinst. Wie in de derde klasse er met de trofee vandoor ging, die naam moet ik even schuldig blijven.

Het toernooi kende 44 deelnemers. Minder dan vorige jaren, maar nog altijd veel meer dan andere toernooien die in de omgeving georganiseerd worden.

 

 

 

Jeugd krijgt en grijpt kans in Schaakwoude 4 tegen BOB

Het 4e speelde een alles of niets wedstrijd voor handhaving in de 2e klasse en met 3 invallers leek het een zware kluif te gaan worden.

Door vakantie, tentamen en een aanstaand huwelijk, kreeg de jeugd vanavond tegen BOB een nieuwe mogelijkheid, om te laten zien wat ze waard was.

Op bord 5 gaf Nathalie Steringa het goede voorbeeld en won na 13 zetten een loper en zo ook de partij, na opgave van haar tegenstander; 1 – 0

Op bord 2 speelde JB tegen de huidige koploper van de interne competitie van BOB en kwam na afruil remise overeen; 1,5 – 0,5

Op bord 1 speelde TC Attema tegen de topper van BOB en verloor snel na het middenspel, waardoor de tussenstand weer gelijk was; 1,5  – 1,5

Op bord 6 speelde Jacob Wijnsma een degelijke partij en won fraai door mat na een verkeerde paard zet van zijn tegenstander; 2,5 – 1,5

Op bord 4 had Aps Steenberg zijn zenuwen onder controle en won na overtuigend spel; 3,5 – 1,5

De overwinning leek binnen handbereik, maar zo eenvoudig was het niet, bleek in de praktijk.

Janna Rauw speelde op het 8e bord een ijzersterke partij en kwam geen moment in de problemen, haar tegenstander zag in het verre eindspel in, dat verder spelen zinloos was; 4,5 – 1,5

Hiermee was de eerste overwinning voor het 4e dit seizoen een feit en heeft het handhaving volledig in eigen hand, hoewel het resterende programma nog lastig genoeg is hiervoor.

Klaas Stellema had op bord 3 met 2 pionnen voor de winst voor het grijpen, maar via een loper offer op de h lijn verloor hij alsnog de partij; 4,5 – 2,5

Op bord 7 speelde vd Lijn eerst voortvarend, maar verloor later een stuk en leek te gaan verliezen, in het verre eindspel kreeg hij echter een mat aanval en na afruil werd tot remise besloten; 5 – 3

Kortom; de jeugd heeft de toekomst, ook bij Schaakwoude.

 

 

VLP Ronde 16

Voor alle duidelijkheid. Vanavond is er gewoon weer schaken in het IJsbaangebouw

Partijen in Ronde 16 – 21-1-2010.

1 Jan Sybren Zagema Gerke Ros …..
2 Bart Lemstra Evert Drijver …..
3 Gerben vd Heide Pieter van Kammen …..
4 Jan Meijer Johan Cnossen …..
5 Jan vd Veen Henk Kooistra …..
6 Catrines Veenstra Bauke Vroom …..
7 Sikke de Haan Fokke de Haan …..
8 Andries Meijer Germ Westra …..
9 Joop Theunissen Jacoba Hiemstra …..


Afwezig

Rense Smits Afw met bericht Jacob Wijnsma Afw met bericht
Klaas W Stellema Afw voor club Jos Boers Afw voor club
Johan Attema Afw voor club Nathalie Steringa Afw voor club
Janna Rauw Afw voor club Aps Steenberg Afw voor club
Albert vd Lijn Afw voor club Mike Ising Afw met bericht
Mathijs Visser Afw met bericht Henk vd Heide Afw met bericht
Kees Appel Afw met bericht Wopke Brandsma Afw met bericht
Hessel Sijbersma Bye

 

Zaterdag Schaaktoernooi Damwâld

      Schaakclub “ S C H A A K W O U D E” te
Damwâld

 

 opgericht 16 augustus 1979

 

 

 

Organiseert op ZATERDAG  23 JANUARI  2010

 

in samenwerking met haar sponsor  Lodewijk
Assurantiën
                           

 

haar zevenentwintigste SENIORENTOERNOOI.

 

 

AANVANG TOERNOOI   : Zaterdag 23 januari 2010 om 9.45 uur in
gebouw It Skûlplak”, Boterbloem 8 te Damwâld (gebouw achter de      hervormde kerk in het centrum van Damwâld)

 

 

AANTAL KLASSEN          : Hoofdklasse, eerste, tweede en
derde klasse.

 

SPEELTEMPO                   : 40 zetten per persoon per uur; daarna beëindiging van de
partij   via het K.O.-systeem (iedere
speler 5 minuten tot het vlaggetje valt).

 

PRIJZEN                              : Eretekens / vlees.

 

INLEG                                  : Per persoon  € 7,00

 

AANMELDING                   : Tot VRIJDAG 22 JANUARI 2010 19.00 uur bij:

   1. J. van der Veen, tel.  0511 – 422378

  
2. B. Vroom,  tel. 06-41450658 of email naar                        

   baukevroom@gmail.com

 

OPMERKING                     : Deelname voor personen van 16 jaar en ouder !!

 

BEKERWINNAARS 2009 : G.J. Rauw Damwâld; S. Westra, Leeuwarden;

                                                  N. Steringa, Damwâld; G. Lemstra, Leeuwarden.

 

 
 TOT ZIENS OP ZATERDAG 23 JANUARI
2010

Rapidstand

Schaakwoude Intern – – Groep 1
Rondedossier t/m Ronde 6 – 7-1-2010.

Pos Naam 1 2 3 4 5 6
1 Evert Drijver  30z1  10z1   9z1  17w1   3w½   2z0
2 Bart Lemstra  21w1  29w1  18z1   3z½   4w0   1w1
3 Henk vd Heide  13z1  12w1  31z1   2w½   1z½   4z½
4 Jan Sybren Zagema afwmm afwmm  14w1  21z1   2z1   3w½
5 Wopke Brandsma afwmm afwmm afwmm  31w1  21z1  14w1
6 Bauke Vroom  15z0 aclub  35w1  18w1  14z0  17w1
7 Jan vd Veen   9w0  14z1  13z0  32w½  31z1  19w1
8 Gerke Ros afwmm afwmm afwmm  20z1 afwmm  18z1
9 Ronald vd Veen   7z1  20z1   1w0 afwmm afwmm afwmm
10 Wietse de Jong  17z1   1w0  15z1 afwmm afwmm afwmm
11 Willem Woudstra  14w0  35z1  20w1 afwmm afwmm afwmm
12 Jos Boers  35w1   3z0  32w1 afwmm afwmm afwmm
13 Catrines Veenstra   3w0  28z1   7w1 afwmm afwmm afwmm
14 Gerben vd Heide  11z1   7w0   4z0  16w1   6w1   5z0
15 Mathijs Visser   6w1  32z1  10w0 afwmm afwmm afwmm
16 Nathalie Steringa afwmm afwmm afwmm  14z0  22w1  32w1
17 Klaas W Stellema  10w0  36z1  29w1   1z0  19w½   6z0
18 Johan Cnossen  31w½  22z1   2w0   6z0  32z1   8w0
19 Kees Appel afwmm afwmm afwmm  22w1  17z½   7z0
20 Hessel Sijbersma  33z½   9w0  11z0   8w0  36w1  31z1
21 Fokke de Haan   2z0  34w1  22z1   4w0   5w0 afwmm
22 Mike Ising  34z1  18w0  21w0  19z0  16z0  36w1
23 Rense Smits afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm
24 Aps Steenberg afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm
25 Albert vd Lijn afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm
26 Germ Westra afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm
27 Jacob Wijnsma afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm
28 Joop Theunissen  32z0  13w0  36w1 afwmm afwmm afwmm
29 Andries Meijer  36w1   2z0  17z0 afwmm afwmm afwmm
30 Pieter van Kammen   1w0 afwmm afwmm afwmm afwmm afwmm
31 Johan Attema  18z½  33w1   3w0   5z0   7w0  20w0
32 Henk Kooistra  28w1  15w0  12z0   7z½  18w0  16z0
33 Janna Rauw  20w½  31z0 afwmm  36z0 afwmm afwmm
34 Sikke de Haan  22w0  21z0 afwmm afwmm afwmm afwmm
35 Jan Meijer  12z0  11w0   6z0 afwmm afwmm afwmm
36 Jacoba Hiemstra  29z0  17w0  28z0  33w1  20z0  22z0