Schaakwoude start met een overwinning in de KNSB competitie

Groningen 26 september

Schaakwoude is de KNSB-competitie goed begonnen met een overwinning tegen het Groningse Spassky’s,

Clubkampioen Jan Sybren startte met een remise op bord drie. 0,5-0,5.

Evert (bord  8) stond een pion achter maar wist het toreneindspel met pion minder remise te houden 1-1.

Wietse (bord 5) stond verloren. Bood remise aan, in de hoop dat de tegenstander in tijdnood dit zou aannemen. De tegenstander speelde door, maar greep direct mis en werd mat gezet 1-2.

Roel Hazenberg (bord 6) kreeg de overwinning in zijn schoot geworpen, toen de tegenstander vergat de laatste zet te doen om de tijdscontrole te halen 1-3.

Even consternatie volop toen de tegenstander van Henk vd Heide (bord 7) na de tijdscontrole niet aanwezig was terwijl Henk maar 39 zetten had genoteerd. Even later bleek dat Henk een zet niet had genoteerd.

Ronald (bord 2) potremise 1,5-3,5.

Spanning volop omdat nergens een half punt zeker was

Bart (bord 4) kon het helaas niet houden, dus kwam Spassky’s een punt dichterbij 2,5-3,5

Alles draaide nu om de partij van Henk. Henk stond een paar pionnen voor en later kwam daar ook nog een kwaliteit bij. De tegenstander had echter gevaarlijk initiatief, en Henk zijn koning stond nog al op de tocht.  De aanval van de tegenstander zou na een mindere zet zo door kunnen slaan.

Henk pareerde rustig en nauwkeurig de aanval. Nu nam Henk het initiatief over en was het snel over een uit 2,5-4,5

Alleen op bord 1 speelde Anno nog tegen Jan Joris Groenewold. Anno had risico moeten nemen, en dat pakte uiteindelijk niet goed uit. 3,5-4,5 maar de overwinnig was al binnen.

 

 

 

Schaakwoude Intern Ronde 3

Rangschikking na Ronde 3 – 24-9-2009 – Normal ranking.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S R Rtg TPR BRtg AMB ACl Bye
1 Gerke Ros 84,5 47,0 3 1 2 0 66,7 1 2 1880 1909 1874 0 0 0
2 Wopke Brandsma 81,5 46,0 3 2 1 0 83,3 1 1 1853 1868 1847 0 0 0
3 Jan Sybren Zagema 81,5 45,0 3 2 1 0 83,3 1 -1 1969 1927 1969 0 0 0
4 Henk vd Heide 80,5 44,0 3 2 1 0 83,3 -3 -3 1797 1897 1789 0 0 0
5 Catrines Veenstra 78,5 43,0 3 1 2 0 66,7 -1 1 1711 1751 1706 0 0 0
6 Evert Drijver 72,0 42,0 2 2 0 0 100,0 0 -1 1876 2084 1865 1 0 0
7 Rense Smits 64,7 41,0 2 2 0 0 100,0 0 1 1785 2106 1771 1 0 0
8 Bart Lemstra 54,3 40,0 2 2 0 0 100,0 0 1 1877 2155 1865 1 0 0
9 Henk Kooistra 50,5 39,0 3 1 1 1 50,0 1 1 1563 1693 1550 0 0 0
10 Jacob Wijnsma 43,8 38,0 1 0 1 0 50,0 1 1 1452 1552 1448 2 0 0
11 Jan Meijer 41,0 37,0 3 1 1 1 50,0 -1 -1 1554 1570 1552 0 0 0
12 Jan vd Veen 40,5 36,0 2 0 2 0 50,0 0 1 1667 1396 1683 1 0 0
13 Johan Cnossen 39,8 35,0 1 0 1 0 50,0 -1 -1 1577 1607 1576 2 0 0
14 Kees Appel 39,0 34,0 3 2 0 1 66,7 -1 -1 1567 1638 1556 0 0 0
15 Gerben vd Heide 37,5 33,0 3 1 1 1 50,0 1 1 1604 1578 1607 0 0 0
16 Aps Steenberg 35,0 32,0 3 2 0 1 66,7 -1 -1 1573 1626 1564 0 0 0
17 Janna Rauw 34,0 31,0 3 1 1 1 50,0 -1 -2 1302 1513 1287 0 0 0
18 Bauke Vroom 32,0 30,0 3 1 1 1 50,0 1 1 1792 1673 1802 0 0 0
19 Nathalie Steringa 30,7 29,0 2 1 0 1 50,0 0 -1 1492 1355 1500 1 0 0
20 Johan Attema 29,0 28,0 3 1 1 1 50,0 -1 -1 1536 1441 1544 0 0 0
21 Mike Ising 28,5 27,0 3 1 1 1 50,0 1 2 1352 1507 1340 0 0 0
22 Albert vd Lijn 26,7 26,0 2 0 1 1 25,0 0 -1 1509 1635 1504 1 0 0
23 Pieter van Kammen 25,3 25,0 2 1 0 1 50,0 2 2 1595 1667 1590 1 0 0
24 Jos Boers 24,0 24,0 3 0 2 1 33,3 -1 -1 1752 1637 1765 0 0 0
25 Fokke de Haan 23,0 23,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1603 1603 1603 3 0 0
26 Mathijs Visser 22,0 22,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1542 1052 1555 1 0 1
27 Sikke de Haan 16,0 21,0 3 1 0 2 33,3 -1 -2 1164 1254 1160 0 0 0
28 Joop Theunissen 15,0 20,0 3 1 0 2 33,3 -1 -1 1385 1395 1388 0 0 0
29 Germ Westra 12,7 19,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1470 1064 1480 2 0 0
30 Klaas W Stellema 12,0 18,0 3 0 1 2 16,7 1 1 1589 1418 1605 0 0 0
31 Hessel Sijbersma 5,7 17,0 2 0 0 2 0,0 0 -1 1531 1228 1545 1 0 0
32 Jacoba Hiemstra 0,0 16,0 3 0 0 3 0,0 -1 1 1052 837 1068 0 0 0
33 Andries Meijer 0,0 15,0 3 0 0 3 0,0 1 1 1124 924 1137 0 0 0

 

Schaakwoude Intern – IJsclub De Wâlden – Groep 1

Partijen in Ronde 4 – 1-10-2009.

1 Henk vd Heide Gerke Ros …..
2 Jan Sybren Zagema Wopke Brandsma …..
3 Catrines Veenstra Evert Drijver …..
4 Bart Lemstra Rense Smits …..
5 Henk Kooistra Jacob Wijnsma …..
6 Jan Meijer Jan vd Veen …..
7 Johan Cnossen Kees Appel …..
8 Aps Steenberg Gerben vd Heide …..
9 Janna Rauw Bauke Vroom …..
10 Johan Attema Nathalie Steringa …..
11 Albert vd Lijn Mike Ising …..
12 Jos Boers Pieter van Kammen …..
13 Sikke de Haan Mathijs Visser …..
14 Joop Theunissen Germ Westra …..
15 Jacoba Hiemstra Klaas W Stellema …..


Afwezig

Fokke de Haan Afw met bericht Hessel Sijbersma Afw met bericht
Andries Meijer Bye

 

Schaakwoude Intern – IJsclub De Wâlden – Groep 1

Partijen in Ronde 3 – 24-9-2009.

1 Gerke Ros Jan Sybren Zagema ½-½
2 Catrines Veenstra Henk vd Heide ½-½
3 Wopke Brandsma Janna Rauw 1-0
4 Bauke Vroom Evert Drijver 0-1
5 Bart Lemstra Jos Boers 1-0
6 Henk Kooistra Nathalie Steringa 1-0
7 Jacob Wijnsma Jan Meijer ½-½
8 Klaas W Stellema Kees Appel 0-1
9 Germ Westra Aps Steenberg 0-1
10 Gerben vd Heide Johan Cnossen ½-½
11 Mike Ising Johan Attema ½-½
12 Pieter van Kammen Hessel Sijbersma 1-0
13 Jacoba Hiemstra Sikke de Haan 0-1
14 Andries Meijer Joop Theunissen 0-1


Afwezig

Fokke de Haan Afw met bericht Albert vd Lijn Afw met bericht
Jan vd Veen Afw met bericht Rense Smits Afw met bericht
Mathijs Visser

Afw met bericht

Intern Ronde 2

Rangschikking na Ronde 2 – 17-9-2009 – Normal ranking.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S R Rtg TPR BRtg AMB ACl Bye
1 Jan Sybren Zagema 59,0 47,0 2 2 0 0 100,0 2 2 1972 2034 1969 0 0 0
2 Rense Smits 55,0 46,0 2 2 0 0 100,0 0 1 1785 2106 1771 0 0 0
3 Gerke Ros 54,0 45,0 2 1 1 0 75,0 0 1 1876 1889 1874 0 0 0
4 Catrines Veenstra 50,5 44,0 2 1 1 0 75,0 -2 -2 1708 1742 1706 0 0 0
5 Henk vd Heide 50,0 43,0 2 2 0 0 100,0 -2 -2 1800 2073 1789 0 0 0
6 Wopke Brandsma 46,5 42,0 2 1 1 0 75,0 0 -1 1852 1900 1847 0 0 0
7 Janna Rauw 38,0 41,0 2 1 1 0 75,0 0 -1 1303 1566 1287 0 0 0
8 Jan vd Veen 36,0 40,0 2 0 2 0 50,0 0 1 1667 1396 1683 0 0 0
9 Evert Drijver 36,0 39,0 1 1 0 0 100,0 1 1 1866 1865 1865 1 0 0
10 Bauke Vroom 35,5 38,0 2 1 1 0 75,0 0 -1 1803 1767 1802 0 0 0
11 Jos Boers 33,5 37,0 2 0 2 0 50,0 0 1 1761 1704 1765 0 0 0
12 Bart Lemstra 33,0 36,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1868 2045 1865 1 0 0
13 Nathalie Steringa 30,7 35,0 1 1 0 0 100,0 1 1 1503 1660 1500 1 0 0
14 Jan Meijer 22,0 34,0 2 1 0 1 50,0 0 1 1557 1630 1552 0 0 0
15 Henk Kooistra 22,0 33,0 2 0 1 1 25,0 0 -1 1552 1599 1550 0 0 0
16 Fokke de Haan 21,3 32,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1603 1603 1603 2 0 0
17 Albert vd Lijn 20,0 31,0 2 0 1 1 25,0 0 -1 1509 1635 1504 0 0 0
18 Kees Appel 19,0 30,0 2 1 0 1 50,0 0 1 1553 1474 1556 0 0 0
19 Klaas W Stellema 18,5 29,0 2 0 1 1 25,0 0 -1 1603 1577 1605 0 0 0
20 Aps Steenberg 18,0 28,0 2 1 0 1 50,0 0 1 1563 1518 1564 0 0 0
21 Jacob Wijnsma 18,0 27,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1448 1448 1448 2 0 0
22 Gerben vd Heide 17,0 26,0 2 1 0 1 50,0 0 -1 1605 1580 1607 0 0 0
23 Germ Westra 16,7 25,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1480 1480 1480 2 0 0
24 Johan Attema 16,0 24,0 2 1 0 1 50,0 0 1 1542 1492 1544 0 0 0
25 Mike Ising 16,0 23,0 2 1 0 1 50,0 0 1 1345 1488 1340 0 0 0
26 Mathijs Visser 14,7 22,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1542 1052 1555 0 0 1
27 Hessel Sijbersma 7,0 21,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1542 1365 1545 1 0 0
28 Pieter van Kammen 6,7 20,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1584 1289 1590 1 0 0
29 Sikke de Haan 0,0 19,0 2 0 0 2 0,0 0 -1 1155 1028 1160 0 0 0
30 Jacoba Hiemstra 0,0 18,0 2 0 0 2 0,0 -2 -2 1061 926 1068 0 0 0
31 Joop Theunissen 0,0 17,0 2 0 0 2 0,0 0 1 1381 1204 1388 0 0 0
32 Andries Meijer 0,0 16,0 2 0 0 2 0,0 0 -1 1129 942 1137 0 0 0

Partijen in Ronde 3 – 24-9-2009.

1 Rense Smits Jan Sybren Zagema …..
2 Catrines Veenstra Gerke Ros …..
3 Henk vd Heide Wopke Brandsma …..
4 Janna Rauw Evert Drijver …..
5 Bauke Vroom Jan vd Veen …..
6 Bart Lemstra Jos Boers …..
7 Jan Meijer Nathalie Steringa …..
8 Henk Kooistra Kees Appel …..
9 Klaas W Stellema Aps Steenberg …..
10 Gerben vd Heide Jacob Wijnsma …..
11 Germ Westra Johan Attema …..
12 Mike Ising Mathijs Visser …..
13 Pieter van Kammen Hessel Sijbersma …..
14 Jacoba Hiemstra Sikke de Haan …..
15 Andries Meijer Joop Theunissen …..


Afwezig

Fokke de Haan

Afw met bericht Albert vd Lijn Afw met bericht

 

Partijen in Ronde 2 – 17-9-2009.

1 Kees Appel Henk vd Heide 0-1
2 Jan Sybren Zagema Albert vd Lijn 1-0
3 Jan vd Veen Janna Rauw ½-½
4 Rense Smits Klaas W Stellema 1-0
5 Jos Boers Bauke Vroom ½-½
6 Johan Attema Wopke Brandsma 0-1
7 Gerke Ros Henk Kooistra 1-0
8 Jan Meijer Catrines Veenstra 0-1
9 Hessel Sijbersma Bart Lemstra 0-1
10 Nathalie Steringa Sikke de Haan 1-0
11 Aps Steenberg Jacoba Hiemstra 1-0
12 Joop Theunissen Gerben vd Heide 0-1
13 Mike Ising Andries Meijer 1-0


Afwezig

Pieter van Kammen Afw met bericht Jacob Wijnsma Afw met bericht
Evert Drijver Afw met bericht Germ Westra Afw met bericht
Fokke de Haan Afw met bericht Mathijs Visser Bye

 

Voorlopige Teamindeling

 

Voorlopige teamindeling seizoen 2009-2010
1e team 4e team
Anno Steenberg Aps Steenberg
Bart Lemstra** Germ Westra
Evert Drijver Hessel Sijbersma
Jan Sybren Zagema Johan Attema**
Roel Hazenberg Kees Appel
Ronald vd Veen* Klaas Stellema*
Sipke de Hoop Mathijs Visser
Wietse de Jong Menno Veenstra
2e team 5e team (viertal)
Bauke Vroom** keuze uit:
Catrines Veenstra Albert vd Lijn
Gerke Ros Andries Meijer 
Henk Broersma Gabe de Boer
Henk vd Heide* Jacob Wijnsma (thuis/evt nabije uitwedstrijden)
Rense Smits Janna Rauw (reserve thuis)
Willem Woudstra Joop Theunissen (beschikbaar)
Wopke Brandsma Mike Ising (beschikbaar)
Nathalie Steringa
3e team Sikke de Haan (reserve thuis)
Christiaan Houpst
Fokke de Haan ** = teamcaptain
Gerben vd Heide * = tweede teamcaptain
Jan Meijer
Jan vd Veen
Jos Boers
Pieter van Kammen
Wesley Bloemsma
De
teamcommisie heeft bij de samenstelling van de teams rekening gehouden met:
Eindrangschikking vorig seizoen
Elo Rating
Prestaties in de Bond
Voor
vragen/opmerkingen/wensen betreft de indeling kunt u zich wenden tot Bauke
Vroom. 
De
eerste vier teams zijn achttallen. Het vijfde team is een viertal. 

Ronde 1 nieuwe seizoen plus VLP Ronde 2

 Schaakwoude Intern – IJsclub De Wâlden – Groep 1

Rangschikking na Ronde 1 – 10-9-2009 – Normal ranking.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S R Rtg TPR BRtg AMB ACl Bye
1 Kees Appel 25,0 47,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1558 1660 1556 0 0 0
2 Henk vd Heide 24,0 46,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1795 2090 1789 0 0 0
3 Jan Sybren Zagema 23,0 45,0 1 1 0 0 100,0 1 1 1971 2064 1969 0 0 0
4 Janna Rauw 22,0 44,0 1 1 0 0 100,0 1 1 1293 1568 1287 0 0 0
5 Albert vd Lijn 21,5 43,0 1 0 1 0 50,0 1 1 1510 1683 1504 0 0 0
6 Rense Smits 21,0 42,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1778 2107 1771 0 0 0
7 Jan vd Veen 20,5 41,0 1 0 1 0 50,0 -1 -1 1677 1504 1683 0 0 0
8 Bauke Vroom 20,0 40,0 1 1 0 0 100,0 1 1 1804 1888 1802 0 0 0
9 Klaas W Stellema 19,5 39,0 1 0 1 0 50,0 1 1 1610 1765 1605 0 0 0
10 Johan Attema 19,0 38,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1546 1637 1544 0 0 0
11 Jos Boers 18,5 37,0 1 0 1 0 50,0 -1 -1 1760 1605 1765 0 0 0
12 Jan Meijer 18,0 36,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1565 2055 1552 0 0 0
13 Wopke Brandsma 17,5 35,0 1 0 1 0 50,0 1 1 1848 1874 1847 0 0 0
14 Evert Drijver 17,0 34,0 1 1 0 0 100,0 1 1 1866 1865 1865 0 0 0
15 Gerke Ros 16,5 33,0 1 0 1 0 50,0 -1 -1 1873 1847 1874 0 0 0
16 Henk Kooistra 16,0 32,0 1 0 1 0 50,0 1 1 1555 1706 1550 0 0 0
17 Catrines Veenstra 15,5 31,0 1 0 1 0 50,0 -1 -1 1701 1550 1706 0 0 0
18 Bart Lemstra 10,0 30,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1865 1865 1865 1 0 0
19 Hessel Sijbersma 9,7 29,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1545 1545 1545 1 0 0
20 Fokke de Haan 9,3 28,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1603 1603 1603 1 0 0
21 Jacob Wijnsma 9,0 27,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1448 1448 1448 1 0 0
22 Germ Westra 8,7 26,0 0 0 0 0 50,0 0 0 1480 1480 1480 1 0 0
23 Sikke de Haan 0,0 25,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1158 1056 1160 0 0 0
24 Pieter van Kammen 0,0 24,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1584 1289 1590 0 0 0
25 Aps Steenberg 0,0 23,0 1 0 0 1 0,0 -1 -1 1562 1469 1564 0 0 0
26 Jacoba Hiemstra 0,0 22,0 1 0 0 1 0,0 -1 -1 1062 787 1068 0 0 0
27 Gerben vd Heide 0,0 21,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1600 1271 1607 0 0 0
28 Joop Theunissen 0,0 20,0 1 0 0 1 0,0 -1 -1 1386 1302 1388 0 0 0
29 Andries Meijer 0,0 19,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1135 1044 1137 0 0 0
30 Mathijs Visser 0,0 18,0 1 0 0 1 0,0 1 1 1542 1052 1555 0 0 0
31 Mike Ising 0,0 17,0 1 0 0 1 0,0 -1 -1 1339 1340 1340 0 0 0

 

Partijen in Ronde 1 – 10-9-2009.

1 Albert vd Lijn Jan vd Veen ½-½
2 Sikke de Haan Kees Appel 0-1
3 Klaas W Stellema Jos Boers ½-½
4 Pieter van Kammen Henk vd Heide 0-1
5 Wopke Brandsma Gerke Ros ½-½
6 Jan Sybren Zagema Aps Steenberg 1-0
7 Janna Rauw Jacoba Hiemstra 1-0
8 Gerben vd Heide Rense Smits 0-1
9 Bauke Vroom Joop Theunissen 1-0
10 Andries Meijer Johan Attema 0-1
11 Mathijs Visser Jan Meijer 0-1
12 Evert Drijver Mike Ising 1-0
13 Henk Kooistra Catrines Veenstra ½-½

Afwezig

Bart Lemstra Afw met bericht Hessel Sijbersma Afw met bericht
Fokke de Haan Afw met bericht Germ Westra Afw met bericht
Jacob Wijnsma Afw met bericht

 Partijen in Ronde 2 – 14-9-2009.

1 Kees Appel Henk vd Heide …..
2 Janna Rauw Jan Sybren Zagema …..
3 Rense Smits Albert vd Lijn …..
4 Jan vd Veen Bauke Vroom …..
5 Johan Attema Klaas W Stellema …..
6 Jos Boers Jan Meijer …..
7 Evert Drijver Wopke Brandsma …..
8 Gerke Ros Henk Kooistra …..
9 Catrines Veenstra Bart Lemstra …..
10 Fokke de Haan Hessel Sijbersma …..
11 Germ Westra Jacob Wijnsma …..
12 Aps Steenberg Sikke de Haan …..
13 Jacoba Hiemstra Gerben vd Heide …..
14 Joop Theunissen Andries Meijer …..
15 Mike Ising Mathijs Visser …..

Afwezig

Pieter van Kammen Afw met bericht