Voor wie interesse heeft aan schaaktrainingen in Noordoost Friesland?

De FSB heeft aangeboden schaaktrainingen te verzorgen in Noord Oost Friesland. Nu wordt dat al gedaan in het zuidwesten van de provincie. De trainingen zijn bedoeld voor volwassen spelers met een rating tussen de 1500 en 1700. Die zijn ook op onze club ruim vertegenwoordigd.  De bedoeling is 5 a 6 avonden trainingen te geven. Wij hopen op genoeg deelname zodat de trainingen door kunnen gaan. Welke avonden is helaas nog niet bekend.

Aanmeldingen of vragen kunnen worden verzonden aan schaaktoernooi@planet.nl.

 

Kunnen de Schaakwoude teams de druk aan?

Komende zaterdag speelt het eerste team om het kampioenschap van de promotieklasse van de FSB.

Dit was vorig jaar ook het geval; in de laatste ronde werd verloren van Sneek 2.

Dit jaar spelen ze tegen Philidor 3 en hebben genoeg aan een overwinning en in het gunstige geval aan een gelijkspel.

Staan alle neuzen dezelfde kant op; is iedereen zich bewust waar het om gaat?

Volgens de wandelgangen is iedereen optimistisch over de goede afloop en zal het wel loslopen.

Ook Sipke Ernst heeft er vertrouwen in, zei hij afgelopen donderdag op de clubavond.

Waar is dat vertrouwen eigenlijk op gebaseerd?

De geschiedenis leert ons dat als het er omgaat, sommige spelers ten onder gaan aan de druk en de spanning.

Het eerste verspeelde vorig jaar de titel, het derde verspeelde 2 seizoenen geleden op de laatste dag de titel en het vierde overkwam 2, 5 en 6 jaar geleden hetzelfde.

Dit seizoen maken 3 teams kans op het kampioenschap; benieuwd hoeveel teams uiteindelijk ook de titel pakken.

Ik zal volgens de kenners wel te pessimistisch zijn; prove me wrong zou ik zeggen en een gewaarschuwd team telt voor 2……..SUCCES alle teams!

 

Spanning keert terug in clubcompetitie Schaakwoude

Met nog drie ronden te gaan is de spanning teruggekeerd in de interne competitie van Schaakwoude. De verassing van de avond was dat koploper Jan Sybren Zagema verloor van Wopke Brandsma. Jan Sybren had dit seizoen nog geen enkele partij verloren. Concurrent Bart Lemstra won echter wel van Henk vd Heide, waardoor de riante voorsprong van Jan Sybren opeens een stuk kleiner, voor de concurrentie hoopgevender geworden. Jan Sybren heeft nog steeds alles in eigen hand en de beste papieren. Echter hij kan eigenlijk geen half wedstrijdpunt meer laten liggen ten opzichte van Bart. En hij mag zeker niet nog eens verliezen. Met 36 keizerpunten is de marge groot genoeg om een half punt te laten liggen, de iteratieve keizerbereking is onvoorspelbaar. Het zal niet de eerste keer zijn dat de koploper de laatste ronden de titel nog wegprutst. Verschil is wel dat de nummers één en twee elkaar in de laatste ronde dan nog troffen.   

Maar eerst is volgende week nog een ronde. Het hangt een beetje van de afwezigheden af, maar dit zijn de waarschijnlijke tegenstanders.

Jan Sybren    r25 Henk vd Heide r26 Pieter van Kammen/Jan Eelkema/Gerke Ros ? r27 Bauke Vroom

Bart Lemstra  r25 Evert Drijver     r26 Bauke Vroom                                              r27 Jan vd Veen

 Rangschikking na Ronde 24 – 26-3-2009 – Normal ranking.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S R Rtg TPR BRtg AMB ACl Bye
1 Jan Sybren Zagema 747,5 54,0 22 10 11 1 70,5 0 -3 1895 1893 1859 0 2 0
2 Bart Lemstra 713,2 53,0 15 9 5 1 76,7 -1 2 1939 1951 1916 4 5 0
3 Evert Drijver 655,0 52,0 17 6 11 0 67,6 -1 1 1873 1869 1852 3 4 0
4 Bauke Vroom 578,0 51,0 17 7 6 4 58,8 3 3 1752 1768 1725 2 5 0
5 Wopke Brandsma 568,3 50,0 17 6 8 3 58,8 1 2 1778 1764 1775 2 5 0
6 Jan vd Veen 560,8 49,0 12 1 10 1 50,0 0 -1 1671 1757 1619 2 9 1
7 Henk vd Heide 531,5 48,0 16 3 9 4 46,9 -2 -3 1800 1802 1800 3 5 0
8 Jan Eelkema 509,8 47,0 9 5 2 2 66,7 -1 -1 1798 1810 1789 11 4 0
9 Pieter van Kammen 507,5 46,0 17 9 3 5 61,8 3 1 1680 1712 1617 4 2 1
10 Gerke Ros 499,5 45,0 14 2 10 2 50,0 0 1 1843 1766 1898 5 5 0
11 Catrines Veenstra 465,2 44,0 21 8 5 8 50,0 1 -1 1704 1736 1634 1 2 0
12 Jouwert H Turkstra 456,7 43,0 17 4 9 4 50,0 1 -1 1721 1680 1773 2 5 0
13 Johan Cnossen 443,0 42,0 19 3 12 4 47,4 -1 1 1652 1641 1664 2 3 0
14 Jos Boers 441,3 41,0 7 4 2 1 71,4 1 1 1775 1831 1758 14 3 0
15 Rense Smits 424,0 40,0 13 4 5 4 50,0 2 -1 1739 1665 1779 3 8 0
16 Wesley Bloemsma 412,0 39,0 16 7 4 5 56,3 2 3 1667 1636 1693 6 2 0
17 Jan Meijer 396,0 38,0 21 6 5 10 40,5 -1 -1 1624 1609 1666 0 3 0
18 Klaas W Stellema 391,5 37,0 20 2 15 3 47,5 0 2 1562 1598 1510 0 4 0
19 Aps Steenberg 385,5 36,0 15 5 6 4 53,3 1 -1 1556 1583 1526 5 4 0
20 Hessel Sijbersma 371,5 35,0 15 3 7 5 43,3 0 -3 1583 1571 1594 4 4 1
21 Christiaan Houpst 359,7 34,0 6 3 3 0 75,0 0 2 1703 1715 1689 14 4 0
22 Fokke de Haan 340,0 33,0 15 4 6 5 46,7 -1 -1 1613 1536 1674 4 5 0
23 Johan Attema 330,7 32,0 15 5 5 5 50,0 1 1 1520 1511 1520 2 6 1
24 Henk Kooistra 315,0 31,0 20 6 7 7 47,5 -2 -3 1559 1524 1590 3 1 0
25 Kees Appel 309,0 30,0 19 10 3 6 60,5 -3 -1 1523 1467 1563 3 1 1
26 Albert vd Lijn 304,5 29,0 16 7 6 3 62,5 -2 -3 1533 1485 1551 6 2 0
27 Jacob Wijnsma 282,8 28,0 9 3 4 2 55,6 1 1 1384 1505 1341 11 3 1
28 Atze Metz 273,5 27,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1806 2134 1799 19 3 1
29 Joop Theunissen 268,8 26,0 20 5 10 5 50,0 0 1 1405 1378 1437 0 3 1
30 Germ Westra 264,0 25,0 17 5 6 6 47,1 0 2 1485 1419 1537 4 2 1
31 Mathijs Visser 246,0 24,0 6 5 0 1 83,3 0 1 1508 1527 1500 17 0 1
32 Janna Rauw 242,8 23,0 19 7 5 7 50,0 1 2 1288 1379 1199 3 1 1
33 Sicco de Beer 236,3 22,0 12 4 3 5 45,8 0 -1 1324 1408 1284 8 3 1
34 Gerben vd Heide 200,0 21,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1641 2020 1632 21 2 0
35 Gabe de Boer 165,7 20,0 17 5 3 9 38,2 1 -1 1256 1306 1234 5 0 1
36 Peter Dijkstra 145,7 19,0 1 0 0 1 0,0 -1 -1 1652 1134 1666 23 0 0
37 Andries Meijer 119,5 18,0 20 1 6 13 20,0 1 2 1127 1107 1182 3 0 1
38 Sikke de Haan 114,8 17,0 20 2 4 14 20,0 0 3 1164 1161 1212 3 0 1
39 Jacoba Hiemstra 56,3 16,0 22 2 0 20 9,1 -2 1 1022 976 1068 0 0 2

 Partijen in Ronde 24 – 26-3-2009.

1 Wopke Brandsma Jan Sybren Zagema 1-0
2 Bart Lemstra Henk vd Heide 1-0
3 Bauke Vroom Catrines Veenstra 1-0
4 Pieter van Kammen Rense Smits 1-0
5 Johan Cnossen Jouwert H Turkstra ½-½
6 Jos Boers Hessel Sijbersma 1-0
7 Klaas W Stellema Jan Meijer ½-½
8 Sikke de Haan Aps Steenberg 0-1
9 Jacoba Hiemstra Henk Kooistra 0-1
10 Joop Theunissen Albert vd Lijn 0-1
11 Germ Westra Andries Meijer ½-½R
12 Janna Rauw Gabe de Boer 1-0

Afwezig

Jacob Wijnsma Afw met bericht Fokke de Haan Afw met bericht
Sicco de Beer Afw met bericht Peter Dijkstra Afw met bericht
Atze Metz Afw met bericht Gerben vd Heide Afw met bericht
Johan Attema Afw met bericht Evert Drijver Afw met bericht
Mathijs Visser Afw met bericht Kees Appel Afw met bericht
Christiaan Houpst Afw met bericht Gerke Ros Afw met bericht
Wesley Bloemsma Afw met bericht Jan Eelkema Afw met bericht
Jan vd Veen Afw met bericht

VLP R24

 Schaakwoude Intern – Op de Skieding – Groep 1

Partijen in Ronde 24 – 26-3-2009.

1 Wopke Brandsma Jan Sybren Zagema …..
2 Bart Lemstra Evert Drijver …..
3 Henk vd Heide Jan vd Veen …..
4 Jan Eelkema Bauke Vroom …..
5 Catrines Veenstra Gerke Ros …..
6 Pieter van Kammen Rense Smits …..
7 Johan Cnossen Jouwert H Turkstra …..
8 Jos Boers Hessel Sijbersma …..
9 Aps Steenberg Wesley Bloemsma …..
10 Klaas W Stellema Jan Meijer …..
11 Albert vd Lijn Christiaan Houpst …..
12 Kees Appel Sikke de Haan …..
13 Jacoba Hiemstra Henk Kooistra …..
14 Joop Theunissen Mathijs Visser …..
15 Germ Westra Andries Meijer …..
16 Janna Rauw Gabe de Boer …..

Afwezig

Jacob Wijnsma Afw met bericht Fokke de Haan Afw met bericht
Sicco de Beer Afw met bericht Peter Dijkstra Afw met bericht
Atze Metz Afw met bericht Gerben vd Heide Afw met bericht
Johan Attema Afw met bericht

Rapid Ranglijst

Eind april zijn er nog 3 rapidronden. Bart Lemstra zit Henk vd Heide op de hielen. Voor de andere ereplaatsen is nog van alles mogelijk.

 

Rangschikking na Ronde 9 – 19-3-2009 – Layout 1.

Pos Naam Prt W R V Score S R Wrst SBgr
1 Henk vd Heide 9 7 0 2 7,00 -1 -1 45,5 34,5
2 Bart Lemstra 9 5 3 1 6,50 1 1 44,0 29,3
3 Gerke Ros 7 5 0 2 5,50 1 1 47,5 31,5
4 Wopke Brandsma 9 4 3 2 5,50 -1 -1 45,0 25,3
5 Rense Smits 9 4 2 3 5,00 -1 -1 47,5 25,3
6 Jan Sybren Zagema 9 4 2 3 5,00 -1 -2 47,5 24,3
7 Jos Boers 9 4 2 3 5,00 1 1 45,5 21,8
8 Bauke Vroom 6 3 1 2 5,00 0 1 44,5 22,8
9 Kees Appel 6 4 0 2 4,75 0 2 35,0 18,8
10 Jan Meijer 9 4 0 5 4,00 1 1 42,0 17,5
11 Johan Attema 9 3 2 4 4,00 -1 -1 37,0 13,0
12 Johan Cnossen 9 3 2 4 4,00 1 -1 35,0 11,5
13 Germ Westra 2 2 0 0 3,75 0 1 47,0 27,8
14 Henk Kooistra 6 2 2 2 3,75 -2 -2 42,5 18,8
15 Evert Drijver 3 1 2 0 3,50 -1 -1 45,5 25,8
16 Jan vd Veen 5 1 3 1 3,50 -1 -1 42,5 20,0
17 Wesley Bloemsma 5 1 3 1 3,50 1 2 38,5 19,0
18 Klaas Stellema 9 3 1 5 3,50 -1 -2 38,5 9,3
19 Gabe de Boer 3 2 0 1 3,50 1 2 37,5 19,0
20 Hessel Sijbersma 9 3 1 5 3,50 1 1 35,5 9,0
21 Mathijs Visser 4 2 0 2 3,25 0 -1 40,5 19,3
22 Pieter van Kammen 5 2 0 3 3,00 1 -1 39,5 16,0
23 Catrines Veenstra 2 1 0 1 2,75 0 1 43,0 20,3
24 Andries Meijer 6 2 0 4 2,75 0 -2 32,5 10,3
25 Albert vd Lijn 6 2 0 4 2,75 2 2 31,5 8,8
26 Joop Theunissen 6 1 2 3 2,75 0 1 31,0 9,0
27 Atze Metz 1 0 1 0 2,50 -1 -1 41,0 20,5
28 Gerben vd Heide 0 0 0 0 2,25 0 0 40,5 20,3
29 Aps Steenberg 0 0 0 0 2,25 0 0 40,5 20,3
30 Jouwert Turkstra 0 0 0 0 2,25 0 0 40,5 20,3
31 Fokke de Haan 0 0 0 0 2,25 0 0 40,5 20,3
32 Sicco de Beer 1 0 0 1 2,00 -1 -1 36,0 16,0
33 Jacoba Hiemstra 9 0 0 9 0,00 1 -1 36,0 0,0

Intern R23

 Schaakwoude Intern – Op de Skieding – Groep 1

Rangschikking na Ronde 23 – 12-3-2009 – Normal ranking.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S R Rtg TPR BRtg AMB ACl Bye
1 Jan Sybren Zagema 750,0 54,0 21 10 11 0 73,8 1 -2 1910 1921 1859 0 2 0
2 Bart Lemstra 659,2 53,0 14 8 5 1 75,0 -2 1 1930 1931 1916 4 5 0
3 Evert Drijver 640,7 52,0 17 6 11 0 67,6 -1 1 1873 1869 1852 2 4 0
4 Jan vd Veen 550,0 51,0 12 1 10 1 50,0 0 -1 1671 1757 1619 1 9 1
5 Henk vd Heide 539,5 50,0 15 3 9 3 50,0 -1 -2 1809 1817 1800 3 5 0
6 Bauke Vroom 528,2 49,0 16 6 6 4 56,3 2 2 1742 1755 1725 2 5 0
7 Wopke Brandsma 516,5 48,0 16 5 8 3 56,3 0 1 1762 1736 1775 2 5 0
8 Jan Eelkema 497,2 47,0 9 5 2 2 66,7 -1 -1 1798 1810 1789 10 4 0
9 Gerke Ros 488,3 46,0 14 2 10 2 50,0 0 1 1843 1766 1898 4 5 0
10 Catrines Veenstra 457,5 45,0 20 8 5 7 52,5 2 2 1713 1754 1634 1 2 0
11 Pieter van Kammen 456,0 44,0 16 8 3 5 59,4 2 -1 1663 1685 1617 4 2 1
12 Rense Smits 446,0 43,0 12 4 5 3 54,2 3 1 1757 1701 1779 3 8 0
13 Jouwert H Turkstra 432,0 42,0 16 4 8 4 50,0 2 1 1724 1681 1773 2 5 0
14 Johan Cnossen 419,3 41,0 18 3 11 4 47,2 -2 -1 1648 1634 1664 2 3 0
15 Jos Boers 398,1 40,0 6 3 2 1 66,7 0 -2 1768 1806 1758 14 3 0
16 Wesley Bloemsma 398,0 39,0 16 7 4 5 56,3 2 3 1667 1636 1693 5 2 0
17 Hessel Sijbersma 380,5 38,0 14 3 7 4 46,4 1 -2 1590 1584 1594 4 4 1
18 Jan Meijer 376,0 37,0 20 6 4 10 40,0 0 1 1629 1614 1666 0 3 0
19 Klaas W Stellema 372,5 36,0 19 2 14 3 47,4 -1 1 1557 1594 1510 0 4 0
20 Aps Steenberg 362,3 35,0 14 4 6 4 50,0 2 1 1553 1585 1526 5 4 0
21 Christiaan Houpst 348,8 34,0 6 3 3 0 75,0 0 2 1703 1715 1689 13 4 0
22 Fokke de Haan 330,5 33,0 15 4 6 5 46,7 -1 -1 1613 1536 1674 3 5 0
23 Johan Attema 321,5 32,0 15 5 5 5 50,0 1 1 1520 1511 1520 1 6 1
24 Kees Appel 303,8 31,0 19 10 3 6 60,5 -3 -1 1523 1467 1563 2 1 1
25 Henk Kooistra 296,5 30,0 19 5 7 7 44,7 -1 -2 1558 1529 1590 3 1 0
26 Albert vd Lijn 280,5 29,0 15 6 6 3 60,0 -1 -2 1524 1464 1551 6 2 0
27 Jacob Wijnsma 273,0 28,0 9 3 4 2 55,6 1 1 1384 1505 1341 10 3 1
28 Joop Theunissen 272,5 27,0 19 5 10 4 52,6 -1 -2 1414 1388 1437 0 3 1
29 Germ Westra 261,0 26,0 16 5 5 6 46,9 0 2 1485 1419 1537 4 2 1
30 Atze Metz 249,2 25,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1806 2134 1799 18 3 1
31 Mathijs Visser 237,0 24,0 6 5 0 1 83,3 0 1 1508 1527 1500 16 0 1
32 Sicco de Beer 233,5 23,0 12 4 3 5 45,8 0 -1 1324 1408 1284 7 3 1
33 Janna Rauw 219,7 22,0 18 6 5 7 47,2 0 1 1274 1367 1199 3 1 1
34 Gerben vd Heide 193,0 21,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1641 2020 1632 20 2 0
35 Gabe de Boer 167,2 20,0 16 5 3 8 40,6 2 4 1269 1336 1234 5 0 1
36 Peter Dijkstra 139,3 19,0 1 0 0 1 0,0 -1 -1 1652 1134 1666 22 0 0
37 Sikke de Haan 115,0 18,0 19 2 4 13 21,1 -1 2 1168 1166 1212 3 0 1
38 Andries Meijer 106,3 17,0 19 1 5 13 18,4 1 2 1127 1107 1182 3 0 1
39 Jacoba Hiemstra 56,3 16,0 21 2 0 19 9,5 -3 -2 1023 975 1068 0 0

2

 

 Partijen in Ronde 23 – 12-3-2009.

1 Evert Drijver Jan Sybren Zagema ½-½
2 Wopke Brandsma Henk vd Heide ½-½
3 Jouwert H Turkstra Pieter van Kammen 1-0
4 Catrines Veenstra Johan Cnossen ½-½
5 Wesley Bloemsma Jos Boers ½-½
6 Klaas W Stellema Hessel Sijbersma ½-½
7 Jan Meijer Fokke de Haan ½-½
8 Gabe de Boer Kees Appel 0-1
9 Mathijs Visser Henk Kooistra 0-1
10 Sikke de Haan Albert vd Lijn 0-1
11 Andries Meijer Joop Theunissen 0-1
12 Janna Rauw Jacoba Hiemstra 1-0

Afwezig

Jacob Wijnsma Afw met bericht Peter Dijkstra Afw met bericht
Atze Metz Afw met bericht Gerben vd Heide Afw met bericht
Bart Lemstra Afw met bericht Rense Smits Afw voor club
Sicco de Beer Afw met bericht Germ Westra Afw voor club
Johan Attema Afw voor club Bauke Vroom Afw voor club
Gerke Ros Afw met bericht Jan Eelkema Afw met bericht
Jan vd Veen Afw voor club Aps Steenberg Afw met bericht
Christiaan Houpst Afw met bericht

Schaakwoude 4 zeker van promotie na verlies Bakkeveen

Donger 2 deed haar sportieve plicht en won met 4,5 – 3,5 van Bakkeveen, waardoor promotie een feit geworden is voor het 4e, omdat een plek bij de eerste 2 zeker is.

Voor het kampioenschap blijft het een spannende race; zowel de Burght 2 als Schaakwoude 4 hebben 9 uit 5 MP en 26 BP.

De Burght 2 speelt nog uit tegen Bakkeveen en Schaakwoude 4 thuis tegen Knudde 2.

 

VLP R23 stand woensdagavond 20 uur.

 Schaakwoude Intern – Op de Skieding – Groep 1

Partijen in Ronde 23 – 7-3-2009.

1 Evert Drijver Jan Sybren Zagema …..
2 Jan vd Veen Henk vd Heide …..
3 Wopke Brandsma Jan Eelkema …..
4 Gerke Ros Pieter van Kammen …..
5 Catrines Veenstra Johan Cnossen …..
6 Wesley Bloemsma Jos Boers …..
7 Jouwert H Turkstra Jan Meijer …..
8 Klaas W Stellema Hessel Sijbersma …..
9 Christiaan Houpst Aps Steenberg …..
10 Mathijs Visser Fokke de Haan …..
11 Gabe de Boer Kees Appel …..
12 Sikke de Haan Henk Kooistra …..
13 Andries Meijer Joop Theunissen …..
14 Janna Rauw Jacoba Hiemstra …..

Afwezig

Jacob Wijnsma Afw met bericht Peter Dijkstra Afw met bericht
Atze Metz Afw met bericht Gerben vd Heide Afw met bericht
Bart Lemstra Afw met bericht Rense Smits Afw voor club
Sicco de Beer Afw met bericht Germ Westra Afw voor club
Johan Attema Afw voor club Bauke Vroom Afw voor club
Albert vd Lijn Bye

Afwezigheden toegevoegd.

Ik heb de afwezigheden voor iedere speler toegevoegd. Op de ALV is besloten dat indien een speler vaker dan vijf keer gewoon afwezig is (AMB), geen punten meer krijgt toebedeeld.

Ik heb deze spelers om indelingstechnische redenen wel steeds punten toegekend. Net zoals vorig jaar zal na afloop van de competitie deze punten in mindering worden gebracht, waarbij het aantal waardepunten gelijk blijft. Daardoor heeft de correctie geen invloed op het puntentotaal van andere spelers. Afwezig voor club is verruimd. Ook van toepassing indien een speler op dezelfde of andere avond activiteiten voor de club onderneemt. Zoals wedstrijdleider op vrijdagavond bij een externe wedstrijd van het eerste of het tweede in het ijsclubgebouw.

 Rangschikking na Ronde 22 – 4-3-2009 – Normal ranking.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S R Rtg TPR BRtg AMB ACl Bye
1 Jan Sybren Zagema 723,0 54,0 20 10 10 0 75,0 2 -1 1910 1926 1859 0 2 0
2 Bart Lemstra 641,5 53,0 14 8 5 1 75,0 -2 1 1930 1931 1916 3 5 0
3 Evert Drijver 612,2 52,0 16 6 10 0 68,8 -2 -3 1873 1871 1852 2 4 0
4 Jan vd Veen 524,5 51,0 12 1 10 1 50,0 0 -1 1671 1757 1619 1 8 1
5 Henk vd Heide 514,5 50,0 14 3 8 3 50,0 0 -1 1810 1820 1800 3 5 0
6 Bauke Vroom 498,7 49,0 16 6 6 4 56,3 2 2 1742 1755 1725 2 4 0
7 Wopke Brandsma 491,5 48,0 15 5 7 3 56,7 -1 -1 1761 1732 1775 2 5 0
8 Jan Eelkema 481,5 47,0 9 5 2 2 66,7 -1 -1 1798 1810 1789 9 4 0
9 Gerke Ros 472,5 46,0 14 2 10 2 50,0 0 1 1843 1766 1898 3 5 0
10 Pieter van Kammen 456,5 45,0 15 8 3 4 63,3 3 3 1670 1704 1617 4 2 1
11 Catrines Veenstra 432,2 44,0 19 8 4 7 52,6 1 1 1712 1758 1634 1 2 0
12 Rense Smits 422,5 43,0 12 4 5 3 54,2 3 1 1757 1701 1779 3 7 0
13 Johan Cnossen 396,0 42,0 17 3 10 4 47,1 -1 1 1649 1634 1664 2 3 0
14 Jos Boers 382,8 41,0 5 3 1 1 70,0 1 -1 1771 1831 1758 14 3 0
15 Jouwert H Turkstra 377,2 40,0 15 3 8 4 46,7 1 -2 1717 1662 1773 2 5 0
16 Wesley Bloemsma 376,0 39,0 15 7 3 5 56,7 1 2 1665 1628 1693 5 2 0
17 Hessel Sijbersma 362,5 38,0 13 3 6 4 46,2 2 -1 1593 1590 1594 4 4 1
18 Jan Meijer 359,0 37,0 19 6 3 10 39,5 -1 -2 1628 1611 1666 0 3 0
19 Klaas W Stellema 353,5 36,0 18 2 13 3 47,2 -2 -4 1554 1594 1510 0 4 0
20 Aps Steenberg 349,7 35,0 14 4 6 4 50,0 2 1 1553 1585 1526 4 4 0
21 Christiaan Houpst 336,5 34,0 6 3 3 0 75,0 0 2 1703 1715 1689 12 4 0
22 Fokke de Haan 309,5 33,0 14 4 5 5 46,4 0 1 1614 1527 1674 3 5 0
23 Johan Attema 302,5 32,0 15 5 5 5 50,0 1 1 1520 1511 1520 1 5 1
24 Kees Appel 280,8 31,0 18 9 3 6 58,3 -2 1 1519 1460 1563 2 1 1
25 Jacob Wijnsma 272,5 30,0 9 3 4 2 55,6 1 1 1384 1505 1341 9 3 1
26 Atze Metz 271,2 29,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1806 2134 1799 17 3 1
27 Henk Kooistra 269,0 28,0 18 4 7 7 41,7 0 -1 1548 1511 1590 3 1 0
28 Albert vd Lijn 256,0 27,0 14 5 6 3 57,1 0 -1 1521 1456 1551 6 2 0
29 Joop Theunissen 250,8 26,0 18 4 10 4 50,0 0 -1 1409 1380 1437 0 3 1
30 Germ Westra 246,0 25,0 16 5 5 6 46,9 0 2 1485 1419 1537 4 1 1
31 Mathijs Visser 237,0 24,0 5 5 0 0 100,0 -1 -2 1517 1679 1500 16 0 1
32 Sicco de Beer 223,3 23,0 12 4 3 5 45,8 0 -1 1324 1408 1284 6 3 1
33 Janna Rauw 201,2 22,0 17 5 5 7 44,1 -1 -2 1266 1364 1199 3 1 1
34 Gerben vd Heide 186,0 21,0 1 1 0 0 100,0 -1 -1 1641 2020 1632 19 2 0
35 Gabe de Boer 166,2 20,0 15 5 3 7 43,3 1 3 1272 1344 1234 5 0 1
36 Peter Dijkstra 133,0 19,0 1 0 0 1 0,0 -1 -1 1652 1134 1666 21 0 0
37 Sikke de Haan 114,5 18,0 18 2 4 12 22,2 -2 1 1171 1169 1212 3 0 1
38 Andries Meijer 106,3 17,0 18 1 5 12 19,4 0 1 1132 1115 1182 3 0 1
39 Jacoba Hiemstra 56,3 16,0 20 2 0 18 10,0 -2 -1 1031 993 1068 0 0 2